Vrtec Otona Župančiča Maribor

ŽIV ŽAV SREDI TRAV

Travnik se prebuja in cveti v vsej svoji lepoti. Vse brsti, zeleni in brenči. Živ žav sredi trav je krasno izhodišče za prve korake k spoznavanju narave. Otroci so spoznali prebivalce na travniku. V okolici smo opazovali žuželke in druge drobne živalice. Začeli smo s pravljico Zelo lačna gosenica in nadaljevali z metulji, čebelami, polži in pajki. V igralnici nas je obiskala čisto prava gosenica, ki se je po dveh dneh zabubila in sedaj še vedno spi v naši igralnici. Skupaj jo opazujemo in se veselimo dneva, ko bo postala prelep metulj.

Ogledali smo si dramatizacijo otrok iz skupine Muce, z naslovom Trije metulji. Prav to dramatizacijo pa smo pripravili tudi sami in jo bomo v naslednjih dneh zaigrali otrokom 1.starostnega obdobja. Obeležili smo svetovni dan knjige in peli pesmi ob projektu “vseslovensko petje s srci”. Udeležili smo se čistilne akcije in na poti v Betnavski gozd pobrali smeti.  Peli smo pesmice o živalih na travniku. Oponašali gibanje in oponašanje živali. Igrali smo se gibalne igre. Likovno smo ustvarjali, predvsem pa smo se veliko igrali.

Galerija slik

Scroll to Top