Vrtec Otona Župančiča Maribor

ZGODBE IZ KOVČKA

V našem vrtcu že nekaj let poteka projekt s katerim spodbujamo branje in razvijamo domišljijsko rabo jezika. Letos smo ga poimenovali ZGODBE IZ KOVČKA. Gre za velik star kovček v katerem so trije predmeti (po izboru vzgojiteljic). Otroci si skupaj z vzgojiteljicami izmislijo zgodbo o teh predmetih in jo ilustrirajo. Kovček potuje iz skupine v skupino in na koncu nastane cela zbirka novih zgodbic.

Kovček nam je predala skupina Polžki. V njem smo našli jabolko, miško in ježka. Naslednji dan smo se odpravili v Betnavski gozd kjer smo na štoru našli te tri predmete. Razmišljali smo zakaj so tam in nastala je krasna zgodba, ki so si jo v celoti izmislili otroci. Zgodbo smo ilustrirali.

Vmes smo uživali na prostem v jesenskih radostih, se igrali simbolno igro zdravnik in opazovali postavitev prazničnega drevesa v okolici vrtca.

Kovček smo po enem tednu predali skupinama Piščančki in Srnice.

Galerija slik

Scroll to Top