Z IGRO DO PRVIH TURISTIČNIH KORAKOV

“Mnogo cvetlic imam,”  je rekel.

“Vendar so otroci

najlepše cvetlice od vseh.”

(Oscar Wilde)

V letošnjem šolskem letu se je naš vrtec ponovno vključil v projekt Z IGRO DO PRVIH TURISTIČNIH KORAKOV, ki ga organizira Turistična zveza Slovenije. Zato smo v mesecu maju raziskovali in se pogovarjali o hrani.

Naša osrednja nit tega meseca je bila ZELO LAČNA GOSENICA (E. Carle). Vzgojiteljica nam je zgodbico večkrat pripovedovala, na slikovno tablo je prilepila tudi ilustracije iz zgodbe, ob kateri smo se zelo radi zadrževali. Iskali, poimenovali in preštevali smo hrano, ki jo je pojedla gosenica.

Spoznavali smo, da se gosenica izleže iz jajčeca, da zaradi prehranjevanja zraste, se zabubi in spremeni v metulja.

Zunaj pred igralnico si lahko ogledate tudi naše likovne izdelke – GOSENICE.

Vzgojiteljica nam je pripevala tudi pesmi o gosenici in metulju: Gosenica je lezla, Metuljček cekinček (J. Bitenc).

S sadjem se sladkamo vsak dan, zelo pa smo se razveselili slastnih rdečih češenj, ki nam jih je prinesla naša ELA.

Vreme se je odločilo, da nam bo ta mesec malce nagajalo, zato izkoristimo vsak sončen dan na prostem. Zelo uspešno smo usvojili tudi hojo z bibo, zato se velikokrat odpravimo tudi na daljši sprehod.

V mesecu maju, se nam je pridružil še nov prijatelj. Dobrodošel KAI v skupini piščančki.