TEDEN OTROKA

Ob Teden otroka je program Zveze prijateljev mladine Slovenije že od leta 1945. Besedna zveza »teden otroka« je zaščitena že od leta 2011 in se zapiše z veliko začetnico Teden otroka.
Najpogostejše otroško vprašanje je »zakaj«, odgovor pa se najpogosteje začne z »zato«. In zato tudi takšen naslov letošnje osrednje teme: RADOVEDNOST.

V ponedeljek so otroci imeli igralni dan. Med seboj so delili igrače in spoznavali nova pravila iger.
V torek so se otroci lahko preizkusili v poligonu na prostem.
V sredo smo imeli kino za katerega smo si sami izdelali vstopnice.
V četrtek so otroci pričakali Tetko Jesen, ki je s seboj prinesla vonj po jeseni in lepote jesenskih barv, ter veliko svežega sadja. Na Radvanjsko igrišče pa se je pripeljal tudi reševalni avto. Gospod reševalec nam je pokazal notranjost in nam demonstriral reševalne pripomočke. Najbolj zanimiva pa je bila sirena in lučke na reševalnem vozilu.
V petek so otroci prepevali že znane otroške pesmice in zaplesali ob ritmih kitare.