Vrtec Otona Župančiča Maribor

SPET PRIŠLA JE K NAM JESEN…

Otroku dajte ljubezen, ljubezen

in še enkrat ljubezen.

Zdrav razum bo prišel

sam od sebe.

(Astrid Lindgren)

  

SPET PRIŠLA JE K NAM JESEN…

Mesec oktober smo nadaljevali z jesenko obarvano tematiko.

V knjigah (kartonkah) in ob slikovni tabli smo opazovali fotografije gozdnih živali ter jih poimenovali.

Spoznali smo jesenske plodove (bučo, koruzo, storže,  kostanje in orehe) in se z njimi igrali. Plodove smo tipali, opazovali, prelagali, razvrščali ter nizali v posodice in lončke. Ob koncu meseca nam je vzgojiteljica bučo tudi izrezljala in pripravila za najstrašnejšo noč v letu (NOČ ČAROVNIC).

Prisluhnili smo ruski ljudski pravljici RAZBITA BUČA, katero sta vzgojiteljici uprizorili tudi z lutkami. Z zanimanjem smo poslušali in opazovali, ter se z lutkami tudi sami poigrali.

Vzgojiteljici sta nam pripevali o ježku (Ježek teka, teka), s pomočjo krede pa smo tudi sami ustvarili ježka, izdelke najdete na razstavi pred igralnico.

Vreme nam je bilo naklonjeno tudi v tem mesecu, zato smo veliko časa preživeli zunaj. Odpravili smo na sprehod, igrali smo se na igrišču pred vrtcem in na terasi. Lovili smo mehurčke, nabirali jesensko listje in premagovali ovire na poligonu.

 

 

 

 

Galerija slik

Scroll to Top