MOJA DRUŽINA

Marec je mesec družine. Spoznavali smo družino kot osnovno življenjsko celico. Otroci so prinesli v vrtec fotografije na katerih so poimenovali družinske člane, velikostna razmerja, vloge v družini, priimek in število družinskih članov. Spoznali so razvoj človeka. Brali smo pravljice o družini. Najbolj se jih je dotaknila pravljica “O deklici, ki je želela nazaj v mamin trebuh”, ki je povzročila evforijo “nosečih” trebuščkov. Ustvarjali smo na temo družina in velika noč. Obiskal pa nas je tudi velikonočni zajček. Vsak dan smo se gibali na svežem zraku, do živega nam ni prišlo niti deževno vreme. V začetku meseca smo v skupino sprejeli fantka, ki se je odlično vpeljal v naš vsakdan.

Izvedli smo srečanje s starši. Otroci so zelo presenetili s svojim odločnim nastopom pred številčno publiko.