FEBRUAR

Mesec februar je minil v znamenju Pusta. Otroci so spoznavali značaj pustnih šem ter si v živo ogledali pustno masko kurenta. Otroci so na ta dan imeli rajanje še z otroki drugih skupin. Družili so se ob maskah ter ob glasbi. Plesali so sami ali v dvojicah.
Vsak otrok je pri likovni dejavnosti izdelal tudi svoj Valentinov srček, pri katerem bilo potrebno uriti prstke, saj smo uporabili tehniko trganke oziroma lepljenke. Ker je pomlad tudi že trkala na vrata, smo si izdelali dekoracijo rožic, kjer smo jih razstavili tudi pred igralnico. Otroci so iz okrasnih papirjev po lastni izbiri lepili svoje rožice na risalni list.
Ogledali smo si dramatizacijo ob slovenskem kulturnem prazniku, po delih Franceta Prešerna, ki so jo pripravile strokovne delavke.
Naučili smo se kratkih pesmic, ki jih redno obnavljamo.