DOGAJANJE V MESECU FEBRUARJU

Otrok je kot metulj v vetru.

Nekateri letijo višje kot drugi,

ampak vsak od njih leti

po svojih najboljših močeh.

Zakaj bi jih primerjali?

Vsak od njih je drugačen.

Vsak je poseben.

Vsak je prečudovit.

Mesec februar smo pričeli z zabavo, saj je naš prijatelj LEV praznoval svoj prvi rojstni dan.

Osrednja tematika tega meseca je bil PUST in kulturno dogajanje.

V tednu slovenskega kulturnega praznika – 8. februarja, smo si ogledali glasbeno pravljico o Francetu Prešernu, katero so ustvarile strokovne/i delavke/ci našega vrtca.

Kmalu je sledil pustni torek, katerega si bomo najbolj zapomnili po slastnih krofih in pustnem rajanju. Ta dan je bil res poseben, saj v vrtcu ni bilo otrok in vzgojiteljic, ampak maškare.

V mesecu februarju je bila naša igralnica tudi prepleskana, zato smo nekaj dni preživeli v sosednji igralnici. Sedaj je naša igralnica res lepa, igra in bivanje v njej pa prijetnejše.

Kot kaže, nam je letos uspelo zelo hitro pregnati zimo, saj nam je vreme res naklonjeno. Te dni izkoristimo na prostem, kjer opazujemo in raziskujemo prve znanilce pomladi.