DECEMBERSKO DOGAJANJE V SKUPNI PIŠČANČKI

»Dela ne bo nikoli zmanjkalo,

otroštva vašega otroka

pa bo enkrat konec.«

(poljski pregovor)

Na vrata je potrkal mesec, ki kar kliče po tem, da tudi odrasli najdemo otroka v sebi in tako smo zelo aktivno vstopili v zadnji mesec letošnjega leta.

Najprej je na naša vrata potrkal BRALNI KOVČEK, to je kovček, ki potuje po vseh skupinah v našem vrtcu. V kovčku so nas čakali trije predmeti (volna, kapa, medvedek), s katerimi smo se igrali ves teden. Naša naloga je bila, da iz teh predmetov (seveda ob pomoči vzgojiteljice) sestavimo zgodbo in jo ilustriramo.

In potem nas je nekega jutra presenetil sneg. Joj, kako smo ga bili veseli. Opazovali smo snežinke, stopinje v snegu in uživali v raziskovanju.

V tem mesecu je praznovala rojstni dan tudi naša Nastja, vzgojiteljici sta nam pripravili sadni krožnik, nato je sledila zabava z baloni.

Postali smo že pravi majhni umetniki, ko vzgojiteljica vzame iz omare barve, že hitimo k mizi.  Ob pomoči vzgojiteljic smo izdelali  voščilnice za božični bazar v našem vrtcu.