ZAKAJ IN ZATOJI RADOVEDNOSTI

Otroške igre niso samo igre,

ampak jih je potrebno smatrati kot

otrokove najresnejše dejavnosti.

(Michel de Montaigne)

Pogumno smo zakorakali v mesec oktober.

Prvi teden v mesecu smo obeležili TEDEN OTROKA z osrednjo temo ZAKAJI IN ZATOJI RADOVEDNOSTI. Ves teden je bil zelo zanimiv in aktiven. Na igrišču pred vrtcem smo se urili na poligonu v naravnih oblikah gibanja (hoja, tek, plazenje…), izdelali smo si vstopnice in se odpravili v kino, z vzgojiteljicami smo prepevali ob spremljavi harmonike, obiskala pa nas je tudi TETA JESEN, s polno košaro jesenskih dobrot.

V tednu otroka smo organizirali tudi srečanje s starši. Odpravili smo se na gozdno učno pot skozi Stražunski gozd, kjer nas je spremljal netopir Bogomir. Srečanje je bilo zelo prijetno in veselo.

Letošnja jesen nas je obdarila z obilico sončnih in toplih dni, zato veliko časa preživimo na prostem, kjer se urimo na gibalnem področju ter v opazovanju in raziskovanju narave.