Otroci hočejo objem, naročje, prijazno besedo, dotik,

nekoga, da jim prebere pravljico,

nekoga, da se z njimi smeje, pogovarja.

(J. Thompson)

Mesec september je v vrtcu uvajalni mesec, mesec novih začetkov, izkušenj, občutkov in spominov.

Vsak začetek je težak, še posebej prehod iz domačega v novo okolje, a sva se vzgojiteljici trudili po svojih najboljših močeh, da so prvi dnevi mini čim manj stresno predvsem za otroke, kot tudi za starše.

V mesecu septembru smo največ pozornosti namenili spoznavanju novega okolja, vzgojiteljic in novih prijateljev. Raziskovali smo igralnico, kotičke in nove igrače. Poslušali smo pripevanje vzgojiteljic in plesali ob otroški glasbi, to nam je bilo še posebej všeč.

Veliko časa smo preživeli na svežem zraku. Igrali smo se v peskovniku, na kamenčkih in na travi. Plezali smo na tobogan in uživali v spuščanju. Pogosto smo se odpravili tudi na sprehod, kjer smo opazovali okolico in naravo.

Počasi a vztrajno se navajamo na način življenje v vrtcu.