Vrtec Otona Župančiča Maribor

SONCE SE SMEJE IN PROJEKT VARNO S SONCEM

Izhodišče meseca junija se je nanašalo na opozarjanje dermatologov in na sploh zdravstvene stroke o škodljivosti izpostavljanja sončnim žarkom. Zato smo v tem mesecu obdelali to tematiko, na starosti primeren in zanimiv način.
Pogovarjali smo se soncu ter pripevali pesmi Sijaj, sija sončece (ljudska) in Sonce se smeje (J. Bitenc). Igrali smo se s kapami in pokrivali, jih pomerjali in prepoznavali svoje. Izdelali smo si tudi vsak svoje pokrivalo ter s flomastri barvali sonce.
Nekega dne, smo na sprehodu srečali polža. Ker nam je bil zelo zanimiv, smo ga odnesli v igralico in si ga pobližje ogledali.
V tem mesecu je svoj 2. rojstni dan praznovala naša Inja.
Pridružil pa se nam je še zadnji član, Jaša dobrodošel v skupini PIŠČANČKI.

Galerija slik

Scroll to Top